Sporty motorowe

MotoGP 2010: Jorge Lorenzo zwyciężył w Portugalii

2010.10.31//  A. Miklewska
Jorge Lorenzo po raz trzeci w swojej karierze sięgnął po zwycięstwo na torze Estoril w Portugalii. Motocyklista wyprzedził swojego kolegę z zespołu Valentino Rossiego, aż o 8,629 sekundy.

Podczas pierwszych okrążeń byliśmy świadkami emocjonującej walki pomiędzy Lorenzo i Hayden'em, a potem Valentino Rossi'm. Hiszpan okazał się jednak za dobry dla rywali i nie dał wyrwać sobie zwycięstwa. Walka o trzecie miejsce także była zacięta. Ostatecznie najniższy stopień podium wywalczył Andrea Dovizioso.
Valentino Rossi Valentino Rossi
Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo
Andrea Dovizioso Andrea Dovizioso

Simoncelli zakończył rywalizację na czwartej pozycji, a Nicky Hayden ostatecznie zameldował się na piątym miejscu. Randy de Puniet i Colin Edwards uzupełnili pierwszą siódemkę.

Dani Pedrosa nie był obecny na trzech ostatnich wyścigach, a podczas wczorajszego zdołał wywalczyć dopiero ósmą pozycję. Za nim znaleźli się Marco Melandri i Hector Barbera.