Motoryzacja   »   Samochody   »   Ubezpieczenie auta online - jak to zrobić?

Samochody

rss

Ubezpieczenie auta online - jak to zrobić?

2021.04.26//  P. Potocki

Kilka kliknięć i sprawa załatwiona. Ubezpieczenie OC i AC samochodu kupione przez internet to wyjątkowo wygodna i szybka opcja. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią rozwiązania pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. To również najlepszy sposób, aby wykupić OC w sytuacji, gdy właśnie kończy się nam ważność polisy, a wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym nie wchodzi w grę (bo właśnie mamy np. weekend, święta lub środek nocy). Jak jednak ubezpieczyć samochód przez internet? Czy polisa OC i AC zakupiona online jest zawsze ważna? Wyjaśniamy.

 


Zacznij od porównania ofert ubezpieczenia OC
Przewagą zakupu polisy OC (a także AC, NNW, czy assistance) przez internet jest to, że wygodnie, szybko i sprawnie możemy porównać wiele ofert proponowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Wystarczy skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń, np. na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Jeszcze zanim dokonamy wyboru mamy tutaj możliwość porównania nie tylko cen, ale i zakresów poszczególnych polis ubezpieczeniowych, proponowanych opcji dodatkowych, czy promocji (za zakup przez internet często oferowane są dodatkowe zniżki). Jednym z tego typu rozwiązań jest obecnie akcja promocyjna Generali.
Loteria urodzinowa Generali
Z okazji swoich 190. urodzin Generali przygotowało bowiem dla swoich klientów loterię. Do wygrania jest pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz ponad 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Wystarczy w terminie 22.03-20.06, w TU Generali lub Proama, kupić lub wznowić polisę komunikacyjną w pakiecie z ubezpieczeniem NNW w pojeździe na stronie mfind.pl. Po opłaceniu polisy trzeba jedynie zarejestrować się na stronie loterii. Więcej na ten temat mówi regulamin loterii.


Kalkulator OC AC przeprowadzi nas przez etap porównania ofert i zakupu polisy online. Tutaj wystarczy wypełnić jedynie formularz o dane konieczne do ubezpieczenia pojazdu. Będą to dane samochodu (m.in. marka, model, rocznik pojazdu, jego przebieg, czy pojemność silnika) oraz dane właściciela pojazdu (ewentualnie także współwłaściciela) i historii ubezpieczenia. Zanim przystąpimy do wypełniania poszczególnych pól i porównywania ofert, warto przygotować sobie dowód rejestracyjny, dowód osobisty oraz aktualną polisę OC (o ile ją posiadamy). Dzięki temu cały proces przebiegnie jeszcze sprawniej.

Na podstawie wprowadzonych do formularza danych wygenerowane zostaną dla nas oferty ubezpieczenia. Gdy już je porównamy i wybierzemy dla siebie najkorzystniejszą opcję, będziemy mogli sfinalizować zakup klikając w przycisk "kup polisę" lub "wybierz ofertę". Po dokonaniu płatności online (tutaj możemy najczęściej wybrać wariant jednorazowej płatności lub płatności w ratach) umowa ubezpieczenia zostanie wysłana na nasz adres korespondencyjny lub mailowy (w zależności od tego, jaka opcję wybraliśmy).


Polisa OC / AC kupiona online - o tym dobrze wiedzieć
Ubezpieczenie auto online pozwala wygodnie porównać oferty i wybrać najkorzystniejszy dla nas wariant ubezpieczenia OC, w pakiecie z AC, czy też z opcją NNW, czy assistance. Czasem okazuje się bowiem, że zaledwie nieco wyższa cena oznacza zdecydowanie bardziej atrakcyjną ofertę, bowiem mającą szerszy zakres.

Polisa ubezpieczeniowa zakupiona online jest tak samo ważna, jak ta kupiona w tradycyjny sposób. Warto jednak wiedzieć, że możemy odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia.

Umowa ubezpieczenia zostanie przesłana na nasz adres mailowy (lub zamieszkania), jednak dowodu posiadania polisy w wersji papierowej nie musimy ze sobą wozić w samochodzie. Umowę w wersji elektronicznej zawsze jednak warto zapisać na dysku komputera lub wydrukować.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ubezpieczenie auta online - jak to zrobić?
 / 
Komentarze do: Ubezpieczenie auta online - jak to...
Peter pisze:

Co do agentów to jak ostatnio chciałem przedłużyć umowę to zaproponował mi 200 zł droższą polisę, niż znalazłem samodzielnie poprzez porównywarkę netową.

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Korzystanie ze smartfona to już od dawna nieodłączny element naszego życia. W obecnych czasach...

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

  • Jak urzeczony obserwowałem jej pracę. Kilka precyzyjnych ruchów i już stała przede mną filiżanka...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ubezpieczenie auta online - jak to zrobić?