Motoryzacja   »   Samochody   »   Czy można kupić ubezpieczenie samochodu online na 30 dni?

Samochody

rss

Czy można kupić ubezpieczenie samochodu online na 30 dni?

2019.01.11//  P. Potocki

Standardowa umowa ubezpieczenia samochodu zawierana jest na 12 miesięcy. Czasami można jednak kupić krótkoterminowe ubezpieczenie auta online i zaoszczędzić. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić.


  • Dlaczego warto kupić ubezpieczenie samochodu online?
Jeżeli chcesz nabyć polisę OC krótkoterminową, prawdopodobnie nie zamierzasz tracić czasu na załatwianie formalności, rozmowy z agentami itp. Bardzo przydatna okazuje się możliwość zawarcia umowy drogą elektroniczną. Ubezpieczenie samochodu online jest łatwo dostępne i można je kupić w każdej chwili. W ciągu jednego dnia załatwisz wszystkie formalności i będziesz mógł jeździć nowym samochodem. Aby znaleźć najlepszą ofertę już w 5 min skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC porownywarka-oc-ac.pl.

  • Krótkoterminowe ubezpieczenie online dla pojazdów sprowadzanych zza granicy
Pojazd sprowadzony zza granicy przed wprowadzeniem do ruchu w Polsce musi mieć wykupione OC. Czasami opłaca się wykupić polisę na 30 dni, a potem załatwić wszystkie formalności. Z takiej możliwości można skorzystać jednorazowo. Kolejna umowa OC musi być już zawarta na pełne 12 miesięcy.

  • Pojazd zarejestrowany czasowo
W sytuacji, gdy pojazd rejestrowany jest czasowo, np. w celu naprawy i dalszej odsprzedaży, korzystniej jest kupić polisę krótkoterminową. Jeżeli tylko czekasz na wydanie dowodu rejestracyjnego, ponieważ planujesz dłużej użytkować pojazd, wtedy lepiej od razu kupić OC na cały rok.

  • Samochód zabytkowy a ubezpieczenie OC
W ostatnich latach w Polsce przybywa samochodów zabytkowych, które potrzebują specjalnego ubezpieczenia OC. Żeby uzyskać status pojazdu historycznego musi on mieć więcej niż 25 lat.
Ubezpieczenie OC dla tego typu pojazdów jest drogie, ale miłośnicy starych aut mogą liczyć na pewne przywileje. Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia OC na okres nie krótszy niż 30 dni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli pojazd przez większą część roku stoi w garażu, a wyjeżdża tylko np. przy okazji jakichś pokazów czy wydarzeń.


  • Samochód w trakcie sprzedaży
Polisę krótkoterminową mogą wykupić komisy lub inne firmy zajmujące się pośrednictwem sprzedaży samochodów. Czasami umowa OC kończy się przed znalezieniem kupca, a sprzedawcy nie chcą narażać się na wysokie koszty. Rozwiązaniem jest ubezpieczenie na okres krótszy niż 12 miesięcy.
Takie ubezpieczenie nie odnawia się automatycznie, dlatego trzeba pilnować terminu zakończenia umowy. Nowy właściciel musi wiedzieć, że jest zobowiązany do jak najszybszego wykupienia OC – inaczej grożą mu wysokie kary nakładane przez UFG. Zawsze istnieje możliwość kupienia standardowego OC i przekazania do nowemu właścicielowi lub rozwiązanie umowy i otrzymanie zwrotu kosztów za niewykorzystany okres ochrony.

  • Ubezpieczenie krótkoterminowe – co warto wiedzieć?
Ubezpieczyciele nie są dość chętni, by oferować ubezpieczenia krótkoterminowe. Najczęściej stawiają zaporowe warunki – także cenowe, które zniechęcają kierowców do tego typu polis. Są jednak firmy, które mają na uwadze specjalne potrzeby właścicieli pojazdów (zwłaszcza zabytkowych) i proponują bardzo korzystne ceny. Na wysokie ulgi mogą liczyć np. członkowie klubów motorowych.
Przed kupnem ubezpieczenia samochodu online najpierw wylicza się wysokość składki ubezpieczeniowej na podstawie informacji podanych przez kierowcę, zgodnie z wybranym zakresem ubezpieczenia. Dostęp do informacji można uzyskać telefonicznie lub drogą mailową. Przed zawarciem umowy musisz pobrać ze strony lub otrzymać na podany adres mailowy komplet dokumentów. Korzystanie z serwisów internetowych powinno być darmowe, a jedynym kosztem będzie składka OC. Kupując każdy typ ubezpieczenia pojazdu online, możesz wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni bez żadnych konsekwencji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy można kupić ubezpieczenie samochodu online na 30 dni?

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Czy można kupić ubezpieczenie samochodu online na 30 dni?