Motoryzacja   »   Samochody   »   Kupujesz nowe auto? Postaw na pakiet ubezpieczeniowy!

Samochody

rss

Kupujesz nowe auto? Postaw na pakiet ubezpieczeniowy!

2017.07.28//  P. Potocki
Ubezpieczenie samochodowe to jedna z podstawowych spraw, którą powinieneś załatwić, zanim na dobre będziesz mógł cieszyć się świeżo nabytym autem. Wielu kierowcom formalność ta kojarzy się z kolejnym dużym wydatkiem, lecz niekoniecznie musi tak być. Na rynku dostępne są oferty pakietów ubezpieczeniowych, które najczęściej są tańszą opcją, niż kupowanie osobnych polis. Zobacz, jak możesz skomponować swój pakiet ubezpieczeniowy!
Pakiet ubezpieczeniowy na nowe auto
Pakiet ubezpieczeniowy na nowe auto
Pakiet ubezpieczeniowy na nowe auto

Pakiet ubezpieczeniowy - dlaczego warto?

Dzięki swojej kompleksowości pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych dają kierowcy dostęp do usług na najwyższym poziomie, z gwarancją pomocy w wielu niespodziewanych sytuacjach, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić. Warto zdecydować się na pakiet ubezpieczeniowy skrojony na miarę indywidualnych potrzeb, zamiast oddzielnie kompletować OC, AC czy assistance, co się po prostu nie opłaca!

OC, czyli podstawa każdego pakietu ubezpieczeniowego

Bez względu na to, jak skomponujesz swój pakiet ubezpieczeniowy, jedno jest pewne – musi znaleźć się w nim OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe i regulowane ustawowo. W razie jego braku kierowcy grożą poważne konsekwencje. Przede wszystkim w przypadku stłuczki będzie on musiał pokryć z własnej kieszeni koszty likwidacji powstałej szkody, co zwykle oznacza znaczne wydatki. Brak OC wiąże się również z karą finansową sięgającą do 4000 zł, którą można otrzymać np. przy okazji kontroli drogowej. Nie posiadając OC kierowca w razie takiej kontroli sam pozbawia się możliwości prowadzenia pojazdu. Stąd brak OC jest nie tylko złamaniem prawa, ale także ryzykiem, które po prostu kierowcy się nie opłaca. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że samo OC jest mocno ograniczone, gdyż chroni nas, gdy kolizja jest spowodowana nie z naszej winy. Dlatego zdecydowanie warto pomyśleć o szerszym i dającym większą ochronę ubezpieczeniu samochodowym.

Autocasco – dopełnienie pakietu ubezpieczeniowego

Nie jest ono co prawda obowiązkowe, ale zdecydowanie rozsądnym wyborem będzie wykupienie polisy AC, czyli autocasco. OC nie chroni kierowcy, gdy ten jest sprawcą wypadku, jednak już w ramach AC ubezpieczyciel pokryje koszty związane z naprawą pojazdu również wtedy, gdy to my spowodowaliśmy kolizję drogową. Dodatkowo AC pokrywa również szkody powstałe na skutek:

 • wandalizmu,
 • kradzieży,
 • zjawisk pogodowych i warunków atmosferycznych
 • bądź kolizji ze zwierzętami.

Pakiet ubezpieczeniowy zawierający ubezpieczenie AC zapewnia kierowcy spokój związany z nieprzewidzianymi zdarzeniami, jakie spotkać go mogą na drodze. AC jest szczególnie polecane jako ubezpieczenie samochodowe dla:

 • nowego samochodu kupionego w salonie,
 • droższych modeli, w przypadku których naprawa wiąże się z dużymi kosztami,
 • osób, które często poruszają się samochodem.

Dla własnego komfortu poleca się, by każdy właściciel samochodu zaopatrzył się w AC, choć nie zapewnia ono pełni ochrony pojazdu. Warto więc rozbudować swój pakiet ubezpieczeniowy o jeszcze jeden rodzaj ubezpieczenia samochodowego – assistance.

Assistance w pakiecie ubezpieczeniowym, czyli jeszcze pełniejsza ochrona

Oprócz ubezpieczeń OC i AC towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również wachlarz dodatkowych polis komunikacyjnych. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się ubezpieczenie assistance. Polega ono na zagwarantowaniu przez ubezpieczyciela licznych usług pomocowych, jak np. przyjazd lawety lub mechanika do zepsutego na trasie auta. Ofertę assistance można przeważnie rozbudowywać, na przykład o:

 • zapewnienie auta zastępczego na okres naprawy, awarii lub po kradzieży,
 • pomoc w zrealizowaniu przerwanej podróży,
 • pokrycie dodatkowych kosztów związanych z awarią, takich jak nieplanowany nocleg,
 • pokrycie kosztów dodatkowej opieki medycznej.

Dopłata za ubezpieczenie assistance do podstawowego ubezpieczenia samochodu przeważnie jest nieznaczna, a może przynieść istotne wsparcie, nieocenione w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia w podróży.

Według znanego powiedzenia - przezorny zawsze ubezpieczony. W przypadku wykupienia pakietu ubezpieczeniowego można dodać jeszcze, że zawsze gospodarny. Dlaczego? Otóż te same usługi kupowane razem i osobno mogą różnić się cenowo. Pakiet to również wygoda – jedna umowa, jedna opłata, a co najważniejsze – poczucie pełnej ochrony.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kupujesz nowe auto? Postaw na pakiet ubezpieczeniowy!

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

 • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Kupujesz nowe auto? Postaw na pakiet ubezpieczeniowy!